אינטל מגיעים לבית הספר גואטמלה

בשכונת קריית מנחם בירושלים שוכן לו בית ספר קסום ומיוחד – בית הספר גואטמלה, בית ספר המשלב לימוד עם אמנות, תוך דגש על הקניית ערכים הומניים של צדק חברתי וחינוך לכבוד האדם. מתנדב אחד מאינטל סחף אחריו מתנדבים נוספים אשר מלמדים את התלמידים הנלהבים תכנות ורובוטיקה לצד חוויות טכנולוגיות מהנות כדוגמת הטסת רחפנים.


אריק ארנברג הוא דוקטורנט לתלמוד באוניברסיטה העברית אשר למעלה מעשור עובד באינטל וגם לגמרי במקרה נשוי לנעמה, מנהלת הכספים של תובנות בחינוך. כאשר נעמה קישרה בין זיו שמר מתובנות לאריק, במטרה לגייס מתנדבים לבית הספר גואטמלה, הציע אריק להתנדב בעצמו וכך החל סיפור הצלחה נפלא ועתיר תוכן בין מתנדבים מאינטל ותלמידי גואטמלה.

הסיפור של אריק הוא המחשה מושלמת לאמרה כי כל מסע ארוך מתחיל בצעד אחד קטן – אריק החל להגיע לגואטמלה להתנדבות עם 5 תלמידים בכיתות ה-ו, העבודה המשותפת והסיפוק הרב מההתנדבות שעליה סיפר לאושרי, חברו לעבודה, הביאו לכך שגם אושרי החל להתנדב… וכך, לא עבר זמן והחלו להתנדב בבית הספר 6 מתנדבים מאינטל אשר העניקו ל-15 תלמידים חוויה טכנולוגית ואנושית יוצאת מן הכלל – אשר העניקה לתלמידים שלל התנסויות מרתקות ומהנות – מתכנות ואלקטרוניקה ועד הטסת רחפנים!


מעבר לחיבור ולקשר האנושי הסתבר בדיעבד כי התלמידים אשר לקחו חלק בהתנדבות וקיבלו ידע וכלים בתחומי הרובוטיקה והתכנות, סייעה להם להשתלב בחטיבות ביניים מובילות!

ואי אפשר לסיים בלי סיפור קטן מההתנדבות של אריק שממחיש כל כך הרבה –
בתקופת הקורונה אריק לימד בזום 3 תלמידים תכנות ואלקטרוניקה באמצעות ערכת ארדואינו ושפת התכנות סקראץ' (סביבת פיתוח המיועדת לילדים). באחד השיעורים עבדו אריק והילדים על בניית מעגל חשמלי שבו סיבוב כפתור גורם לנורת לד להידלק בעוצמה משתנה. המנורה של אחד הילדים לא נדלקה, ואריק, שכאמור לימד מרחוק, לא הצליח לגלות את הסיבה לכך. על מנת שלא להותיר בילד תחושת כשלון אריק הבטיח לילד כי למחרת הוא יגיע אליו במיוחד ויחד הם יבחנו את המעגל עד למציאת הסיבה לכך שהנורה אינה נדלקת. וכך באמת היה – אריק מספר כי הילד חיכה לו בציפייה רבה ויחדיו הם חקרו לעומק את המעגל עד אשר גילו את הסיבה לתקלה וכשזו סודרה – לא רק הנורה נדלקה, אלא גם עיניו של הילד נדלקו בהתרגשות והוא אף שיתף באושר רב את חבריו בהצלחתו שלו.


אם תשאלו את אריק על השמחה של הילד כאשר הצליח להתגבר על המכשולים ולהשלים את הפרוייקט בהצלחה הוא יאמר לכם כי "רגע כזה שווה מבחינתי יותר מהצלחה בפרויקט בעבודה או בפענוח סוגיה קשה בתלמוד".

אנו בתובנות בחינוך מאמינים לכל אחד ואחת מאיתנו ישנו הכוח לחולל שינוי בסביבה הקרובה וככל שיותר ויותר אנשים מחוללים שינוי קטן הן הקהילה הסובבת אותנו והן החברה שלנו בכללותה זוכות בשינוי ענק.

שתפו את הפוסט

פוסטים נוספים

דילוג לתוכן