בית ספר ז'לקין כהנוב – רשת ברנקו וייס
חטיבה עליונה.
כתובת: רח' הגיבורים 33 בת-ים.
שם המנהל: איתן ברלב
שם יו"ר ועד פעולה:
מספר תלמידים: 162
מספר כיתות: 7

חזון בית הספר:
בית הספר שלנו הוא מוסד חינוכי המעניק הזדמנות שנייה לתלמידיו. אנחנו מאמינים שכל אחת ואחד מהם יכול וצריך להצליח. תפקיד בית הספר למצוא את הדרך שתוביל אותם להצלחה על פי המקובל בחברה הישראלית הכללית, "הנורמטיבית" קרי עמידה בבחינות בגרות וגיוס לצבא.

בית הספר הוא מקום שמאפשר הזדמנות נוספת לנערים ולנערות להוכיח שהם יכולים, שהם מסוגלים להצליח ולבנות לעצמם עתיד טוב במדינה. תפקיד בית הספר הוא לאפשר לתלמיד הזדמנות אמתית לצאת ממעגל המצוקה ולהתמודד ואולי אף לנפץ את תקרת הזכוכית.

כל אחד ואחת מאנשי הצוות בחר להיות דווקא כאן, מתוך האמונה שהיא והוא יכולים לחנך, ללמד, להנחות, לשנות, להשפיע, להוביל וליזום. אנו עמלים על עבודת צוות יעילה, באווירה טובה המאפשרת לכל אחד ואחת לתת את המיטב למען התלמידים ולהוביל לאקלים בית ספרי מיטבי.

אנחנו נמשיך להתעקש ולא לוותר לאף תלמיד, שאולי כבר וויתר לעצמו, שאולי גם החברה ויתרה עליו, ונראה לו איך להראות ולהתמודד עם היפה, המוכשר, החכם והיצירתי שבו. התיכון מכין את תלמידיו לבחינות הבגרות, אך העשייה החינוכית היום-יומית מוקדשת גם לחיזוק הקשר של התלמידים עם הקהילה והתלמידים תורמים מזמנם לפעילויות התנדבות שונות. הקשר של התלמידים לקהילה יעצים את התלמידים וישפר את תחושת המסוגלות שלהם. בית הספר יהפוך להיות מרכיב חשוב בחיי הקהילה בסביבה בה הוא פועל, ייתן מענה לילדים ולמבוגרים בפן החינוכי והסוציאלי, יאפשר בניית קבוצות מנהיגות מקומיות ויהיה גשר בינן לבין מוסדות עירוניים וממשלתיים.