למידת עמיתים בבית ספר אלמוסתקבל

כעמותה שמאמינה שחינוך יכול לשבור את הפרדיגמה שאומרת שילדים שגדלו בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית לא יוכלו לשבור את תקרת הזכוכית, ראינו ב "נאמי" להעצמה אישית של בית ספר אלמוסתקבל בג'לג'וליה את התשובה להעצמת ילדים ולהפיכתם לבוגרים פרואקטיביים שמאמינים בעצמם ויכולים לשנות את עתידם.

מלידת התוכנית לפני כחמש שנים ועד היום, עמותת תובנות בחינוך נתנה ונותנת את כל אמצעים הנדרשים ליישום התוכנית – החל מבניית מערך מקיף של מענים רגשיים למורים ולתלמידים ועד לתמיכה ביצירת סביבות למידה חדשות.

בתחילת חודש פברואר, מנהלי בתי הספר שבמיזם שלו, הגיעו ללמידת עמיתים בבית ספר. בסדנה ייחודית המנהלים והמנהלות התנסו בזירות פדגוגיות שונות כמו למשל: מסע הובלה, דפוסי חשיבה, מבחן אוצר מילים ועוד.

מודל שנבנה מתוך כאב ותקווה לשינוי

פאתנה חגלה מנהלת בית הספר: "בלב המודל של בית הספר נמצא המושג "האדם הנאמי". "נאמי" הוא כינוי לאדם פרואקטיבי, יוזם, מאמין בעצמו, פעיל, ערכי, המעצב ובונה את עתידו ואת סביבתו. אפשר לומר ש"נאמי" הוא כמעט מילה נרדפת ל- agency. בתהליך גיבוש החזון החינוכי הגלובלי של ה- OECD לשנת 2030 שהתקיים במהלך השנתיים האחרונות, בחרו צוותי החשיבה של הארגון להציב את ה- agency כמושג מרכזי, כמטרה של מערכות חינוך וכן כמאפיין של תהליכי למידה רצויים.

אנחנו בנינו את מודל נאמי מתוך הכאב, מהתקווה ומהצורך. הכנה לחיים, הכנה לעתיד וחינוך לפרואקטיביות הם נושאים שמעסיקים את כולנו, אבל בחברה הערבית האתגרים הם עצומים יותר. המלכודת שלנו בג'לג'וליה היא שאנחנו חיים בתרבות של פעם בתנאים של היום. הקוד התרבותי שבדרך כלל מנחה את החברה שלנו, הוא שילד צריך להתחתן בגיל 22 ושצריך לבנות לו בית. ההשקעה בסמלי סטאטוס היא גדולה מאוד, אך לצערי, בג'לג'וליה יש אחוז אבטלה גבוה והאלימות זלגה גם למערכת החינוך. יש אומנם מגמת שיפור ברכישת השכלה גבוהה אבל המצב עדיין לא משביע רצון."

פאתנה חגלה מנהלת בית ספר אלמוסתקבל

סטארט-אפ חינוכי

"לנו בבית ספר אלמוסתקבל יש את כל התירוצים להמשיך להתלונן. יכולנו לחזק את הנרטיב של הקורבנות. אבל בחרנו להגיד לא, ובסופו של דבר, למרות הכול, הצלחנו לפתח סטארט-אפ חינוכי שהוא מאה אחוז שלנו.

המודל שלנו נקרא "מסע לצמיחה לימודית ואישית". במודל שלנו נאמי ונאמיה הם הגיבורים שמייצגים את תלמידי בית הספר שיכולים לפעול וגם להשיג את היעדים שלהם. לאחר התבוננות עצמית, הילדים יודעים היכן הם נמצאים מהם הרצונות שלהם ובאלו כוחות הם יכולים להיעזר.

למרות הקשיים והמכשולים בדרך, התלמידים מאמינים שהם יכולים להצליח. הנאמי והנאמיות יודעים שהחיים שלהם הם מראה של ההחלטות ושל הרצונות שלהם.

נאמי מאמין שהמעשים שלו יכולים לשנות את המציאות שסביבו. בתיק שהוא סוחב על הגב יש את כל המיומנויות שהוא צריך. וכשנאמי מתעייף מהמסע הוא יכול לנוח ולחשוב על המטרות, על האתגרים ואם צריך – גם לחשב מסלול מחדש."

סוהא חמדאן יועצת בית הספר

התאמה לכול גיל ולכול מצב

"התלמידים רוכשים מיומנויות שמתאימות לכול גיל, מצב ומקום. במסגרת המסע, הילדים יכולים להציב לעצמם מטרות בכול תחום – החל בפיתוח כישורי הבישול, דרך יצירת קשר טוב עם חבר או עם אחד מבני המשפחה, ועד לשיפור השפה האנגלית… על פי המודל הזה אפשר להשיג כל מטרה."

לבנות בעצמנו את עמוד השדרה של בית הספר

סוהא חמדאן יועצת בבית הספר: "אני זוכרת שלפני כארבע שנים, בשיחות עם פתינה ועם חברי הצוות, הבענו את אי-הנחת שלנו. אומנם היינו במקום טוב מבחינת ההישגים של בית הספר אבל הרגשנו שמשהו חסר. רצינו לבנות בעצמנו את עמוד השדרה של בית הספר. רצינו לתת לבית הספר שפה ייחודית שתייצג את החלום שלנו. כך נולד הרעיון להקים בית ספר להעצמה אישית. רבים מחברי הצוות ואני התחברנו מיד לחלום של פאתנה הרגשנו שההכנה של הילדים להיות פרואקטיביים בעתיד לא צפוי, זו התשובה למה שחסר בתרבות שלנו.

בדרך לפיתוח התכנים שלנו פגשנו את תיאוריית Growth mindset  של קרל דואק. למדנו גם את "משאבי התודעה" של ברנקו וייס שמדבר על חינוך אדם שמיטיב לעצמו ולסביבה שלו… הרבה תיאוריות התחברו לתוכנית אחת שנותנת לכול אדם; תלמיד, הורה מורה – הזדמנות להתפתח ולצמוח.

אנחנו מאמינים שכדי שתהליך הצמיחה יתרחש, צריך להשקיע בתחום הרגשי ובתחום החברתי, ואז ההישגים בלימודים יקרו מעצמם."

מעגלים של צמיחה

"מודל העבודה מחולק למעגלים. אנחנו מתחילים במעגל הכי מצומצם – אני והחיים שלי, ומשם המעגלים מתרחבים. הילד הופך להיות "לומד AGENCY" שיודע לתווך בין עולמו הפנימי לבין עולמו החיצוני. אנחנו שמים דגש על חמשת משאבי התודעה. אנחנו מלמדים מיינדפולנס כבר בגיל הרך ומשלבים דמויות מעולם האגדות כדי שהתלמידים ילמדו על החוזקות ועל והיכולות שלהם להתמודד עם אתגרים.

השפה הנאמית מתחילה לחלחל כבר בכיתות א', כמו למשל 'הבריאות שלי היא באחריותי'. הילד שם לעצמו יעד בתחום הבריאות, יש לו מלווה מסע ויחד הם עוקבים אחרי ההתפתחויות כדי להשיג את היעד.

המעגל השני מתחיל בכיתות ג' באמצעות 'מסע אל תוך עצמי'. בשעה שבועית קבועה, הילדים יוצאים למסע של גילוי העולם הפנימי. הילדים לומדים שבעולמם הפנימי יש רגשות ומחשבות ויש אומנם קשיים אבל גם אוצרות.

המעגל המתקדם יותר הוא מעגל החיים והלמידה. במעגל הזה יש עבודה רבה על מודעות עצמית, על הצבת יעדים ועל הערכה של המצב. היעד שהילד בוחר להשיג יכול להיות מכול תחום: לרדת במשקל, להיות רגוע יותר, לסדר את החדר. כדי להשיג את היעד אנחנו עובדים עם טבלאות תכנון ומעקב, יש יומן מסע שמלווה את התלמיד וישנן המון שיחות.

התלמידים לומדים על חסמים פנימיים, הם מודעים לקיומם ואף מאלפים אותם. הילדים מדברים עם המחשושה (דמות דמיונית של מכשפה שמייצגת את החסמים או את הפחדים שלהם). התלמידים מציירים או מפסלים את המחשושה. הם אומרים לה: 'את לא תשלטי בי אני אשלוט בך'. הדיבור עם המחשושה הוא מרכיב חשוב במסע. התלמידים מרגישים שיש להם שליטה עליה. לפעמים הם אפילו יוצרים את הפתרון, כמו לדוגמה, לצייר מחסום על הפה של מחשושה שלא שולטת על הדברים שהיא אומרת. מעגל נוסף הוא 'אני למען הקהילה' שקורה לאחר שהתלמיד מכיר את עצמו לעומק ולכן הוא כבר יכול להשפיע על הקהילה."

הצהרת כוונות

פאתנה: "השיח האימוני נמצא בכול בית הספר וגם בשיח שלי עם עצמי ועם הרכזות והמורות. השיח האימוני הוא כלי שמלווה אפילו את הסטודנטיות שמגיעות אלינו מבית ברל. אנחנו מלמדים אותן להפעיל בקרה על ההתקדמות שלהן. הכלים הם אחידים והמטרה היא שהתלמיד יוכל להפעיל אותם גם כאדם בוגר. בכלים האלו התלמידים יכולים להשתמש במצבים שונים של מצוקה ושל קושי. יש למשל כלי של סדר עדיפויות שמלמד את התלמידים להשקיע בדברים על פי תיעדוף שהם עשו בעצמם.

ההצהרה על היעד, משותפת לכול המסעות, משום שזאת ההתחייבות לעצמנו ולסובבים אותנו. השנה הצהרנו שאנחנו בית ספר להתפתחות אישית. ההצהרה מול ההורים חייבה אותנו להשלים את התוכנית והיום אתם נמצאים כאן כדי ללמוד את התוכנית."

מוזמנים לצפות בסרטון על המסע לצמיחה אישית