דווקא חדשנות ודווקא עכשיו

כולנו נמצאים בתקופה של חוסר ודאות, מורכבות רגשית, אופרטיבית ומציאות בשיבוש, ולכן חדשנות חינוכית ופדגוגית הופכת לצורך הולך וגובר המתבטא בעשייה בזירות החינוך השונות. אנו מאמינים כי דווקא עת זו יכולה לייצר הזדמנות ליוזמות ולחדשנות.

במסגרת מפגשי המנהלות של תובנות בחינוך בעיר בת ים הוחלט להקדיש את השנה הנוכחית כדי לחדש. חברינו לשיתוף פעולה עם הקרן לעידוד יוזמות חינוכיות, יצרנו עבור מנהלות בתי הספר מרחב לחשיבה הגייה ולמידה. תוכנן מהלך דו שנתי של למידה בבתי הספר, לשינוי עומק תפיסתי בזירות שונות: חינוכית, ערכית, רגשית ופדגוגית. המרחבים החדשניים שנוצרו, נובעים מתוך אמונה אמיתית בכישורי ההנהגה של מנהלות בתי הספר ויכולות הצוות החינוכי להוביל שינוי וחדשנות.

בתום מספר מפגשים במהלכם למדנו עקרונות של חדשנות וחלמנו על תהליכים חדשניים ויזמיים שיובלו בבתי הספר, נפגשו הצוותים למפגשי הקאתון לתכנון, בנייה ויישום ראשוני של פיילוט היוזמה שלהם. במפגשי עבודה מאומצים ומרגשים עד דמעות, ראינו צוותים חינוכיים מאתרים צרכים, מעלים רעיונות, יוזמים ומוצאים פתרונות יצירתיים להתמודדות עם מציאות מורכבת. בכל בית ספר ישבו המנהלים יחד עם צוותי החינוך ואורחים שחקרו ופתחו את היוזמות השונות.
סיכמנו את ההאקתון בהבנה כי דווקא בתקופה כאוטית זו, הגיע הזמן לחלום ולהגשים את החלום של כולנו, כאנשי חינוך – לעשות שינוי משמעותי בסיכוייו של כל ילד או ילדה להצליח בחיים.
נמשיך לעדכן בהתפתחויות בהמשך…

שתפו את הפוסט

פוסטים נוספים

דילוג לתוכן