היכרות עם הרב ספי שרמן

הרב ספי שרמן, המנהל המיתולוגי של תיכון 'ראשית' משכונת התקווה בת"א, אשר הפך בית ספר עם 19% זכאות לבגרות לסיפור הצלחה מדהים ומרגש, הצטרף אל תובנות בחינוך וזוהי הזדמנות נפלאה להכיר את דמותו המרתקת כאיש חינוך בכל רמ"ח אבריו. הרב ספי שרמן הוא בוגר ישיבת הר עציון ומוסמך לרבנות, הוא בעל תואר שני בהיסטוריה, נשוי לנאוה (מהנדסת מחשבים), אבא ל-4 ילדים וסבא לשני נכדים. את 22 השנים האחרונות הקדיש לחינוך בעיר ת"א – הן כמחנך, כרב בית ספר והן כמנהל תיכונים. ראיית העולם הייחודית שלו, אשר מאמינה כי האינטגרציה הנכונה צריכה להיות בין מורים מעולים ,אידאלים, ערכים, תלמידים וקהילה שזקוקה להם. הרב שרמן אף הצהיר כי הוא אינו מאמין במסגרות בתי הספר המקצועיים, זאת כיוון שהן 'מיועדות' לתלמידים משכבות סוציו-אקונומיות נמוכות ומה גם שלמעלה מ-90% מבוגרי בתי הספר המקצועיים לא יעסקו במקצוע אותו רכשו בבית הספר. ה'אני מאמין' של הרב שרמן הוא מתיחת המסגרות העיוניות – טכנולוגיות ולמידה בקבוצות קטנות ובחדשנות פדגוגית המאפשרות הענקת הזדמנות שווה, גם לתלמידים משכבות רקע סוציו-אקונומיות נמוכות. בהשקפתו של הרב שרמן מודל בית הספר מכוון ל-10 על 10, אחריות על כל תלמיד למשך 10 שנים, מגיל 12 ועד גיל 22, בכל יום עד השעה 22:00 בלילה – כולל בחופשות. לשם הגשמת חזון זה השתתף הרב שרמן בהקמת מסגרת 18-22, אשר מלווה את בוגרי בית הספר גם לאחר סיום הלימודים, לאורך השירות ואף לאחריו.

לאורך הדרך השתתף הרב ספי שרמן בהקמת מיזמים מיוחדים כדוגמת בית המדרש 'תאיר' אשר הוקם לאחר רצח רבין במטרה למצוא מכנה תרבותי בין כל חלקי העם דרך לימוד, הוא אף השתתף בניהולו של תיאטרון יהודי ועוד… לפני כ-15 שנים, נוצר הקשר הראשון הרב שרמן לד"ר יוסי ורדי, יזם טכנולוגיות העלית, לאחר שאחיו, דידי, החל להתנדב בבית ספרו של הרב שרמן בתחום הרובוטיקה. החיבור בין השניים הוליד להקמת ועד פעולה בבית הספר אשר בראשו עמד איש העסקים עמי אבן, מח"ט במיל. בין השניים נוצר חיבור עמוק ומיוחד אשר סייע להוביל את בית הספר קדימה. ועד הפעולה התנהל כעין ועד הורים מורחב אשר דרכו הצליחו השניים להגשים את חלומותיהם של הצוות המקצועי והתלמידים ולהשפיע על הקהילה כולה. 

עמי אבן, אשר משמש כיו"ר ראשית בנים גם כיום, מספר על הרב ספי כי מדובר בדמות חינוכית שמהווה דוגמא אישית לסביבה ויזם אשר לא מפסיק להביא רעיונות נפלאים לא רק במטרה לקדם את תלמידיו אלא למען הקהילה כולה. "ספי עוטף את התלמידים מכיתה ז' ועד אחרי הצבא ואפילו בזמן הלימודים האקדמיים, הוא עוזר למצוא להם תעסוקה, ידו בכל והוא כל יום מראה רעיונות ויזמויות – לכן היה לנו קל לתקשר אחד עם השני". 
אין ספק כי ההצטרפות של הרב שרמן לתובנות מהווה חיזוק משמעותי לרוח ולדרך של תובנות.

פוסטים נוספים