הסיפור שלנו

הסיפור שלנו הוא סיפורים של אנשים עם חזון ושליחות אשר מאמינים כי לכל ילדה וילד מגיע סיכוי שווה והזדמנות אמיתית להשתלבות בעולם האקדמיה, ההייטק והטכנולוגיה.

עמותת "תובנות בחינוך" נוסדה בשנת 2011 בשותפות עם ד"'ר יוסי ורדי, גרעין מייסדים מעולם התעשייה והייטק, קרנות מובילות וקארן טל אשר ניהלה את קמפוס ביאליק-רוגוזין בת"א והובילה אותו בדרך מעוררת השראה למהפכה של ממש.

העמותה פועלת על פי מודל הוליסטי, אשר רואה בבית ספר עוגן מרכזי בחיי התלמיד- הן מהפן החינוכי והן מהפן החברתי, הרגשי והקהילתי ורואה במנהלי בתי הספר מנהיגים ויזמים חברתיים אשר בכוחם להוביל את בתי הספר להצלחה ולהגשמת חזונות ויעדים.

על מנת לסייע למנהלי בתי הספר וצוותי ההוראה אנו פועלים בשני מישורים מרכזיים:

 

 

האחד הוא ליווי צוות הוראה על ידי מומחי ידע מצוות הארגון שביחד יוצרים שינוי עבור בתי הספר (פדגוגי, רגשי, ניהולי ועוד) והשני הוא שותפויות עם חברות עסקיות, רשויות ומוסדרות, ובכירים במשק הישראלי באמצעות מתנדבים שמפעילים באותם בתי הספר תכניות חינוכיות מגוונות ובכך מאפשרים לתלמידים להרחיב אופקים, לפתח אפשרויות ולשאוף לתמונת עתיד אחרת.

הפעילות שלנו הולכת ומתרחבת משנה לשנה וכיום אנו פועלים בכ-40 בתי ספר יסודיים ועל יסודיים ברחבי הארץ. בתי הספר בהם אנו פועלים מהווים פסיפס של הפריפריה העירונית והגיאוגרפית של ישראל ויש בהם בתי ספר דתיים וחילוניים, ערבים ויהודים ובתי ספר המאופיינים באוכלוסייה רב תרבותית.

אנחנו מחויבים להתניע ולהאיץ מוביליות חברתית וכלכלית באמצעות תהליכי עומק בתוך בתי הספר המאפשרים למספר תלמידים רב ככל האפשר לשבור את המשוואה הקושרת בין נתוני רקע לסיכויי הצלחה בחברה הישראלית.