הסיפור שלנו

הסיפור שלנו הוא סיפורם של אלפי תלמידות ותלמידים משכבות סוציו-אקונומיות נמוכות אשר מביטים כיצד הפערים החברתיים והכלכליים בחברה הישראלית הולכים וגדלים.

הסיפור שלנו הוא סיפורם של אנשים עם חזון ושליחות אשר מאמינים כי לכל ילדה וילד מגיע סיכוי שווה והזדמנות אמיתית להשתלבות בעולם האקדמיה, ההייטק והטכנולוגיה.

הסיפור שלנו הוא סיפור של הצלחה מעוררת השראה שמצעידה בתי ספר מן הפריפריה החברתית והגיאוגרפית  של ישראל, מעלה מעלה, ומעניקה לבוגריהם ידע, ערכים וכלים, המאפשרים להם לממש את יכולותיהם בחברה הישראלית, בכל תחום בו יבחרו ללכת.

עמותת 'תובנות בחינוך' נוסדה בשנת 2011 בשותפות עם ד"ר יוסי ורדי, גרעין מייסדים מעולם התעשייה והייטק, קרנות מובילות וקארן טל אשר ניהלה את קמפוס 'ביאליק-רוגוזין' בת"א והובילה אותו בדרך מעוררת השראה למהפכה של ממש. אם כאשר נכנסה קארן טל לתפקיד המנהלת עמד אחוז הזכאים לבגרות בבית הספר על 28% בלבד ואחוז הבוגרים אשר התגייסו לצה"ל או לשירות לאומי עמד על 26% בלבד הרי שבתום כהונתה, זינק שיעור הזכאים לתעודת בגרות ל-87% ואחוז המשרתים בצבא ובשירות לאומי זינק ל-79%! על מהפך בית ספרי מדהים זה זכה בית הספר בפרס החינוך הארצי. והוא אף תועד בסרט "Strangers no more", אשר זכה באוסקר בשנת 2011.

העמותה פועלת על פי מודל הוליסטי שפיתחה קארן טל, אשר רואה בבית הספר עוגן מרכזי בחיי התלמיד – הן מהפן החינוכי והן מהפן החברתי, הריגשי והקהילתי ורואה במנהלי בתי הספר מנהיגים ויזמים חברתיים אשר בכוחם להוביל את בתי הספר להצלחה ולהגשמת חזונות ויעדים. על מנת לסייע למנהלי בתי הספר בדרך המאתגרת למימוש והטמעת המודל ההוליסטי נבנית לכל בית ספר מעטפת מסייעת הכוללת ליווי מקצועי של צוות העמותה לצד יושב ראש ועד פעולה מעולם התעשייה וההיי-טק ומערך מתנדבים הפועלים בבית הספר המסייעים לתלמידים להתקדם במקצועות כדוגמת אנגלית, מתמטיקה ומחשבים ומהווים עבורם דמויות מופת וחיקוי.

בנוסף לפעילות השוטפת בבתי הספר מקיימת העמותה מדי שנה שיתופי פעולה עם גופים שונים המביאים ליצירתם של תוכניות ומיזמים חינוכיים יוצאי דופן כדוגמת תכנית  WALK  & TALK לשיפור המיומנויות בשפה האנגלית ביחד עם ארגון IATI, תכנית STEM בשיתוף בנק הפועלים, לחיזוק במקצועות מדעים, מתמטיקה, הנדסה וטכנולוגיה אשר מהווים בסיס להשתלבות בהשכלה גבוהה וברכישת מקצועות טכנולוגיים, זאת לצד תכנית 'בדרך לחיים משותפים' המחברת בין בתי ספר ערביים ויהודים ותכנית בשיתוף יחידות עילית באגף המודיעין בצה"ל המקדמת תלמידים במקצועות המדעים.

פעילותה של 'תובנות בחינוך' הולכת ומתרחבת משנה לשנה וכיום אנו פועלים בלמעלה מ-40 בתי ספר יסודיים ועל יסודיים ברחבי הארץ. בתי הספר בהם פועלת העמותה מהווים פסיפס של הפריפריה העירונית והגיאוגרפית של ישראל ויש בהם בתי ספר דתיים וחילוניים, ערבים ויהודים ובתי ספר המאופיינים באוכלוסייה רב תרבותית. העמותה פועלת על פי חזונם של מייסדי העמותה:

תובנות בחינוך מחויבת להתניע ולהאיץ מוביליות חברתית וכלכלית באמצעות מהפכים בית ספרים המחוללים שינוי בבית הספר ובקהילה ומאפשרים למספר תלמידים רב ככל האפשר לשבור את המשוואה הקושרת בין נתוני רקע לסיכויי הצלחה בחברה הישראלית.

חזון זה מתגשם לנגד עינינו מדי יום ביומו ומחולל שינוי של ממש במערכת החינוך, בחברה ובקהילה כולה! 

דילוג לתוכן