"זרקור על היו"ר" – הכירו את ישראל ברמן

כשישראל ברמן, יו"ר דירקטוריון שופרסל לשעבר, חזר לארץ לאחר מגורים ממושכים בחו"ל, הוא החליט שזה הזמן עבורו לתת בחזרה לחברה ולקהילה בישראל. כאשר חברו הטוב יואל פלדשו, יו"ר ועד הפעולה בבי"ס מוריה בחדרה, סיפר לו על הפעילות בתובנות בחינוך, הוא הוקסם מן הרעיון וכך נולד השידוך המקסים בינו ובין בית הספר אורט למדעים והנדסה בלוד הממוקם בשכונת הרכבת וכמובן, בין שירין, נטור – חאפי המנהלת. בית הספר נוסד בתחילת העשור הקודם עם 90 תלמידים וכיום מונה למעלה מ-1350 תלמידים מהחברה הערבית.

עמותת תובנות בחינוך מלווה את בית הספר, אשר מתמודד עם אתגרים רבים שמעטים אם בכלל, מתמודדים עמם, מיום הקמתו. סביבה מורכבת אשר בה מרבית התושבים אינם מהמעמד הסוציו-אקונומי הגבוה,מחסור חמור במורים מהאזור,כך שחלק ניכר מצוות בית הספר גומע מרחק רב מדי בוקר כדי להגיע ללמד, לצד סביבה הסובלת מפשיעה ואלימות.

בראש בית הספר עומדת שירין נטור-חאפי, אשר מובילה את בית הספר בצורה המעוררת הערכה רבה ויחד עם משרד החינוך, רשת אורט, עיריית לוד והליווי רב השנים של תובנות בחינוך זינק אחוז הזכאים לתעודת בגרות בבית הספר מ-14% ללמעלה מ-62%! עבור ישראל ברמן הפעילות בבית ספר היא שליחות וההזדמנות שלו להשפיע בצמצום פערים, דו קיום ושילוב אמיתי של החברה הערבית בישראל. "הייתי רוצה לראות את החברה הערבית מעורבת בחיי המדינה באותה מידה, ילדים אלה הם אזרחי ישראל והייתי רוצה שיהיה להם חינוך טוב ואפשרויות נרחבות להצלחה בקריירה". כבר למעלה מ-6 שנים שישראל מלווה את בית הספר, בינו לבין שירין, מנהלת בית הספר, נוצר שיתוף פעולה אמיץ ומיוחד. ישראל מספר בהתפעלות כיצד שירין מכירה כל תלמיד ותלמיד ומסייעת לכל חבר בצוות בית הספר. ביחד הם מפעילים את תוכניות רבות של תובנות בחינוך בבית הספר – מרכז למידה לתגבור בשפה האנגלית, לימודי עברית, פעילויות מוזיקה ואפילו לימודי מדעים ע"י מתנדבים ממכון וייצמן. לא פחות חשוב הוא הקמת קורס 'כישורי חיים' שמכין את התלמידים לחלק ממטלות החיים האמיתיים לאחר בית הספר. חיוני לתת להם כלים כדי להתמודד עם מה שמחכה להם ביום שאחרי בית הספר.

פוסטים נוספים