"כאשר אתה מאמין במה שאתה עושה ואתה משתמש בדמיון שלך וביוזמה שבתוכך אתה יכול לחולל שינוי" סמואל דאש.

לכבוד אי-כנס תובנט שיתקיים ביום שישי הקרוב (16 בפברואר בין השעות 8:30-13:00 במרכז ההדרכה של בנק הפועלים – בקיבוץ שפיים), ליקטנו מארה"ב ארבע יוזמות חינוכיות – מהמאקרו למיקרו – שמוכיחות שחשיבה חיובית ומקורית בשילוב רצון טוב יכולים לחולל ניסים.

Silhouette of the heart of  gesture of hands

168 בתי ספר קובעים מדיניות חינוכית חדשה

בנאשוויל שבארה"ב פועלים 168 בתי ספר, שבהם לומדים 88,000 תלמידים שמדברים ב-124 שפות שונות. אצל 70% מהתלמידים המצב הכלכלי אינו פשוט. לאור הנתונים האלו, הממשל בנאשוויל החליט לקבוע מדיניות חינוכית אחת לכול בתי הספר.

בעקבות מחקרים שהראו שאי-אפשר להפריד את ה"חברתי" ואת ה"רגשי" מהלמידה, הוחלט שהמדיניות הגורפת החדשה בבתי הספר תהייה מבוססת על שילוב בין "חברתי, רגשי והתפתחות אקדמית". בדיקה מעמיקה של הנושא העלתה שאצל כל איש חינוך שלושת האספקטים האלו מקבלים משמעות שונה. הצעד הראשון של הממשל היה להגדיר את התכונות הנדרשות להצלחת התכנית, כמו למשל: מודעות עצמית, יכולת ניהול עצמאית, כישורים טובים בניהול מערכות יחסים, קבלת החלטות בצורה אחראית וערנות חברתית.

המחוז שלח מדריכים לבתי הספר כדי ללמד את המורים כיצד לפעול בהתאם לערכים החדשים שגובשו. כדי שהמורים יהיו מסוגלים לבצע את התכנית על הצד הטוב ביותר, הדרכת המורים כללה סיוע למורים להבין את הסיבות שמאחורי התכנית, ויצירת מערכת יחסים טובה בין הקולגות. כמו כן, המורים התנסו בעצמם באסטרטגיות השונות כמו למשל: מיינדפולנס, ישיבה במעגל, קיום דיונים באווירה פתוחה וכדומה. לאחר מכן, המורים העבירו את השיטות החדשות לתלמידיהם.

בנוסף, כל בית ספר קיבל טבלת מעקב שעוזרת לו לראות היכן ניתן להטמיע את הגישה החדשה ואף למדוד את קצב ההתקדמות. שלושת הנושאים שנבדקו הם: האווירה בבית הספר, שיטת הלימוד והמשמעת בכיתה.

לאחר יישום התכנית בכל מחוז נאשוויל הייתה ירידה של 64% בהרחקות מבית ספר. ירידה של 29% בריתוקים ועלייה של 4% בציונים.

girl plays superhero

הופכים את בית הספר למעבדה לימודית אחת גדולה

בבית הספר, באחת העיירות הקטנות, בקנטקי ארה"ב, רק 20% מהתלמידים ממשיכים ללימודי תואר. 80% מהנותרים נשארים בעיירה ועובדים באחד מהמפעלים באזור. צוות הניהול בבית הספר בדק ומצא שבכל שנה ציוני התלמידים הולכים ומתדרדרים. מנהל בית הספר הבין שהוא חייב לבצע מהלך דרסטי כדי לחולל מהפך בכול בית הספר. המנהל הגיע למסקנה שאי-אפשר ללמוד ברוח המאה ה-20 בבניין מהמאה ה-19, ולכן הוא ביקש לשפץ את כל המבנה כדי שבית הספר יתאים לפילוסופיה החדשה.

לאחר כמה פגישות עם מקבלי ההחלטות בעיירה, ראש העיר הסכים להטיל מס זעיר על כל תושב בעיירה ושהמס ישמש רק לשיפוץ בית הספר. הקהילה קיבלה את המס ברצון רב, משום שאנשיה הבינו שחלק מתפקידיה של הקהילה הוא להשקיע בעתיד של הילדים. 6 מיליון דולר גויסו לשיפוץ המבנה שגודלו 30,000 מ"ר. בלב בית הספר הוקמו 8 מעבדות לימודים בחללים פתוחים ומוארים – כמו למשל: מעבדת רובוטיקה, מעבדת "ביו", מעבדת חשיבה עיצובית, מעבדת סטודיו לטלוויזיה ומעבדת נגרות מסורתית.
המסדרונות הישרים הפכו למעגליים, מרווחים ומוארים, כאשר כל הכיתות סובבות סביב מרכז בית הספר. בית הספר בנוי כך שכולם רואים את כולם והשקיפות הזו נותנת תחושה של קהילתיות. לוחות מחיקים גדולים מקיפים את המעבדות ובמהלך המחקר התלמידים רושמים את הרעיונות, הדעות והמסקנות שלהם.

מסכי ענק שעליהם התלמידים מציגים את תוצאות המחקר גורמים לתלמידים להרגיש שהם עובדים בעמק הסילקון בחברת הסטארטאפ שלהם.

thank you

מבטיחים שהמורים יכירו היטב את כל התלמידים

בבית הספר היסודי בעיר נבדה הגיעו למסקנה שלכול ילד וילד מגיע לפחות מבוגר אחד בבית הספר שמכיר אותו ולא רק בשמו. בית הספר משתמש באסטרטגיה פשוטה כדי לבנות קשר עמוק בין התלמידים לבין המורים. בחדר המורים נתלה שלט ועליו שמות כל התלמידים, המורים התבקשו לסמן את התלמידים שהם מכירים בשם ובפרצוף ולאחר מכן לסמן האם הם יודעים מהו מצבו הלימודי של התלמיד והאם הם מכירים דברים ספציפיים בנוגע אליו.

בעקבות התרגיל, המורים גילו שיש תלמידים שהם מכירים רק בשמם, והם הבינו שעליהם לשנות את המצב הזה בהקדם האפשרי. חלק מתכנית הפעולה של המורים היה: בהפסקות ליזום שיחות עם אותם תלמידים, לעודד את התלמידים המוכרים פחות (בדרך כלל משום שהם מופנמים או ביישנים) להציג בפני כל הכיתה את העבודות שלהם או לדבר על הנושאים שמעניינים אותם, לשאול את התלמידים שאלות פשוטות לעיניי שאר הילדים בכיתה.
חלק מהמורים לקחו את תכנית הפעולה צעד אחד קדימה והיום הם מקבלים את פניו של כל תלמיד שנכנס לכיתה בלחיצת יד, טפיחה על הכתף ואפילו חיבוק.

girl with kite at sunset

 

מפתחים את כישורי האוריינות באמצעות מחקר מחוץ לכותלי הכיתה

בבלומפילד במישיגן, המורים החליטו להצית בתלמידים את חדוות הסקרנות באמצעות הצגת בעיה קונקרטית ורלוונטית לקהילה. כדי להגות תכנית פעולה, מורי בית הספר קיימו סיעור מוחות לגיבוש מחקר שיאפשר לילדים ליישמו גם בשטח.

בעקבות סיעור המוחות, המורים החליטו שהבעיה שעמה התלמידים יתמודדו תהייה "היעלמות הדבורים" מהאזור. התלמידים נחלקו לשתי קבוצות גדולות – קבוצה אחת משמשת כיחידת מחקר והקבוצה השנייה היא קבוצת הביצוע (כל התלמידים משתתפים בכל אחת מהקבוצות לחילופין). שתי הקבוצות התחלקו לקבוצות עבודה קטנות יותר.

בקבוצת המחקר התלמידים קיבלו מאמרים לקריאה על אודות הדבורים והשערות בנוגע להיעלמותן. בנוסף להבנת החומר והסקת מסקנות בנוגע לדרכי הפעולה – התלמידים נדרשו לבדוק את אמינות מקורות הידע שהם קיבלו.

קבוצת הביצוע פעלה בין השאר להגברת המודעות של הקהילה להיעלמות הדבורים, עידוד שכנים לשתול זרעי פרחים שמועדפים על ידי הדבורים, הקמת אתר שדרכו הקהילה תוכל להתעדכן בנוגע למצב הדבורים, חלוקת עלונים פרסומיים בנושא ועוד.

התלמידים גם יצאו לשטח וערכו ניסויים שונים בכוורות דבורים, כדי להגיע לתובנות חדשות.

בנוסף לסיוע הרב ל"קהילת הדבורים", בעקבות הפרויקט חל שיפור ניכר בלימודי המדעים והמתמטיקה.

הצלחנו לגרות את סקרנותכם ואתם מעוניינים ללמוד על יוזמות חינוכיות בישראל שקורמות עור וגידים בימים אלו ממש?

המקום שלכם הוא אתנו באי-כנס תובנט שיתקיים ביום שישי הקרוב (16 בפברואר בין השעות 8:30-13:00 במרכז ההדרכה של בנק הפועלים – בקיבוץ שפיים).

עדיין לא מאוחר מדי להירשם