יעל ליפמן – יו"רית, קארן טל – מנכ"לית, עמותת תובנות בחינוך.  

“כל חלום גדול מתחיל עם חולם. זכרו תמיד, יש בתוככם את הכוח, את הסבלנות ואת התשוקה להגיע אל הכוכבים כדי לשנות את העולם”. הרייט טובמן, לוחמת זכויות אדם.

ביום הראשון לתחילת שנת הלימודים, היינו אתכם בשעה שקידמתם בחיוך את פניהם של התלמידות והתלמידים. זה היה חיוך אמתי שמקורו בהרגשה שהשנה נחלום ונגשים עוד חלומות.

ניתנת לנו הזכות בתובנות בחינוך לפסוע אתכם בשבילים של הגשמת חלומות והשגת יעדים. אלו שבילים שמרוצפים בעשייה, ביצירה ובהישגים. מדובר באוסף של מעשים שמאפשרים יום יום, שעה שעה ליצור עולם טוב יותר.

גם אנחנו בתובנות בחינוך הגשמנו חלום נוסף והשנה נהייה פעילים ב-34 בתי ספר, בהם לומדים כ-15,000 תלמידים, מלמדים כ-1,500 מורים ופעילים כ-1,500 מתנדבים.

גם במהלך הקיץ המשיכו בתי הספר לפעול ללא הפסקה במגוון פעילויות בתחום הלימודי-העשרתי-רווחתי. בפעילויות השתתפו כ-5,100 תלמידים, עלייה של 14% ביחס לקיץ הקודם. הפעילויות נערכו בסיוע תובנות בחינוך ובאיגום משאבים כולל של משרד החינוך, הרשויות המקומיות, עמותות ומתנדבים.

אנו חונכים השנה מודל עירוני חדש בעיר מגדל העמק. לאחר הצלחת הפעילות בחטיבת הביניים יערת העמק בעיר, בניהולו של אילן יצחקי, אשר זכה בפרס החינוך המחוזי, והתחלת הפעילות גם בבי"ס היסודי יגאל אלון בעיר. הפעילות המשותפת עם עיריית מגדל העמק תתרחב לעוד שלושה בתי ספר יסודיים בעיר: בי"ס עליזה בגין בניהולה של דורית כהן,, בי"ס נופים בניהולה של לילי נודל ובי"ס גיורא יוספטל בניהולה של רינת שפטניצקי זמיר.

תובנות בחינוך מתמקדת כעת בפיתוח מודלים עירוניים, המייצרים שינוי כולל ברמת קהילה ועיר. לאור הצלחת פעילות המודל העירוני הראשון בבת-ים בשנה שעברה, אשר כלל שבעה בתי ספר יסודיים בעיר, מתרחב השנה המודל גם לשלושה בתי ספר על-יסודיים: מקיף שז"ר, בניהולה של שמרית שי, מקיף רמות בניהולה של סמדר כהן ותיכון ברנקו וייס ע"ש ז'קלין כהנוב בניהולו של איתן בר לב.

אנו מקדמים בברכה את בתי הספר החדשים המצטרפים לקהילת תובנות בחינוך.

זוהי ההזדמנות לברך גם את בתי הספר במיזם שנבחרו על ידי משרד החינוך כבתי ספר מצטיינים לשנת תשע"ח בתחום הערכי, החברתי והלימודי: תיכון דנמרק בירושלים, בניהולה של דורית יוסף, יו"ר ועד הפעולה איציק עבודי; תיכון ראשית בתל אביב, בניהולו של הרב ספי שרמן, יו"ר ועד הפעולה עמי אבן; תיכון ברנקו וייס בית שמש, בניהולו של אבי אור.

מאחלים לכל בתי הספר – המנהלים, הצוותים החינוכיים, התלמידים, ההורים והקהילה – שנת לימודים פורייה וטובה ושנה של חלומות שמתגשמים.

מקבץ תמונות מפתיחת שנת הלימודים