מחנה הקיץ הגדול של תובנות בחינוך

חוויה בלתי נשכחת הייתה מנת חלקם של 90 בנות ובני נוער דוברי ערבית ודוברי עברית שהשתתפו במחנה הקיץ של 'תובנות בחינוך' שהתקיים במשך 10 ימים בכפר הנוער 'מאיר שפיה', השוכן באזור יפהפה סמוך לזכרון-יעקב.  מחנה הקיץ, שנערך בשיתוף מחנות קיץ  Summer Camp IL, שילב בצורה מושלמת חינוך, חברה, טכנולוגיה וכיף חיים – דבר שהוא כלל לא מובן מאליו לאחר השנה החולפת, שהייתה מאוד מורכבת בשל המגפה.  אז מה היה לנו שם? מידול בתלת מימד, גיימינג, רובוטיקה, היפ-הופ, צילום, עיצוב גרפי, מוסיקה דיגיטלית וגם גלישת גלים, בריכה, מסיבות ועוד אינספור סדנאות ופעילויות נפלאות אך הפן החשוב ביותר של המחנה היה הפן החברתי – החיבור שנוצר בין בנות ובני נוער ממקומות שונים ומרקעים שונים, מן ההזדמנות לרכוש כישורים חברתיים, להתנסות בעבודת צוות, להוביל יוזמות ולמעשה לקבל כלים שהם לא רק חברתיים, אלא אף מנהיגותיים, כאשר השאיפה שלנו ב'תובנות בחינוך' היא לראות את בנות ובני הנוער שלקחו חלק במחנה, רותמים את כישוריהם להובלת תוכניות ומיזמים בבתי הספר. היטיבה לסכם אחת מבנות הנוער אשר השתתפו במחנה ״היה לי כיף בזמן הזה להיות אתכם ולהרגיש כאילו אנחנו אחיות ומשפחה״.

באירוע הסיום של מחנה הקיץ, אשר נערך ב-12 לאוגוסט בהשתתפות חברת ועד המנהל ליאורה פרופר שיזמה את קיומו של מחנה הקיץ וחיברה אותנו לקרן גודמן, יעל ליפמן, יו"ר ועד הפעולה רפי נווה, דיברה מנכ"לית תובנות בחינוך, קארן טל, אל בוגרות ובוגרי המחנה ואמרה: ״אני רוצה לפתוח בחמש מלים: לחלום, להעז, ליצור, לקבל ולתת. מחנה הקיץ התחיל מתוך חלום – עברתם עשרה ימים של יצירה, עבודה בשיתוף פעולה, היכולת שלכם כאן לחלום ולהעז,   איזה כיף לראות אתכם ככה אחד עם השני. ראיתי שאתם שקועים בתוך הסדנאות של המחנה, והלב התפוצץ מגאווה, לקחתם את ההזדמנות ׳ביג טיים׳. המשימה שלכם היא לתת חזרה לבית הספר שלכם דבר-מה מתוך מה שחוויתם כאן. לדעת לקבל ולהחזיר בחזרה. תזכרו שאתם מחזור ראשון בקאמפ תובנות בחינוך!".

במחנה הקיץ השתתפו תלמידות ותלמידים מחטיבות הביניים 'אורט רוגוזין' ו-'יערת העמק' ממגדל העמק, 'התיכון הערבי למדעים והנדסה אורט לוד', גימנסיית הרצוג מחולון, שז"ר מבת-ים, 'ביאליק רוגוזין' מת"א ו-'תיכון רמז' מבני ברק. המחנה הופעל באמצעות חברת BIG IDEA והודות לתרומות של קרן גודמן שהקימה את מחנות קיץ ישראל, וקרן שוסטרמן.

שתפו את הפוסט

פוסטים נוספים

דילוג לתוכן