מרחבי החלומות – התנדבות של חברת לומוס

חברת לומוס הינה חברת סטארט-אפ וותיקה, השוכנת בפארק המדע, נס ציונה. החברה מפתחת מערכת אופטית בתחום ה-AR, מציאות רבודה. בחברה מועסקים מדענים המתמחים באלקטרו-אופטיקה, אשר מתנדבים ומלווים את בי"ס ביאליק מזה כשנתיים.

בשגרה שלפני הקורונה, מתנדבי החברה התנדבו בתחום ההעשרה המדעית. מדי חודש מדען מחברת 'לומוס' העביר לילדי בית הספר סדנא בתחומי הפיסיקה, אופטיקה ומדעים באופן כללי.

בשנת תש"ף, תוכנן להתרחב לפעילות נוספת ובמסגרת זו, הוצע למנהל הייצור להרים את הכפפה ולהמיר יום גיבוש שתוכנן לקבוצת הייצור, בפרויקט שהם עצמם יתכננו, ינהלו ויבצעו, ויתקיים בבית הספר כתרומה של החברה.

image
התקיימה פגישה בין נציגי החברה, דליה גבריאלי – מנהלת בית הספר, ומירי שמילוביץ – רכזת המתנדבים, בה הוסכם על שיפוץ קומה בבית הספר המכילה שלוש כיתות לימוד ומסדרון .עובדי החברה התלבטו האם לקחת על עצמם שיפוץ של כיתה אחת או יותר, ולאחר דיונים החליטו לקדם את הפרויקט הרחב.

עובדי החברה התלבטו האם לקחת על עצמם שיפוץ של כיתה אחת או יותר, ולאחר דיונים החליטו ללכת על הפרוייקט הרחב של שיפוץ הקומה כולה.

תקופת הקורונה, אפשרה לעובדים להגיע לבית הספר בזמנים שבהם לא היו שם תלמידים ולהתקדם בעבודות. עובדי הייצור בחרו נושא שעל פיו תעוצב הקומה: מדעים בדגש על אופטיקה, תחום הקרוב ללב העובדים ב'לומוס'. את התכנון התנדבה לעשות שרון פלד, מעצבת פנים שהיא גם אשתו של סמנכ"ל התפעול.

בביצוע נטלו חלק כל עובדי הקבוצה אשר הגיעו מעת לעת לכמה שעות, בקבוצות קטנות ובכל פעם התקדמו עוד ועוד. חשוב לציין כי העניין בפרויקט שכזה אינו בהכרח תקציב. במקרה זה, הושגה תרומה נדיבה לצבע, בעזרת רן מנו שהיה מנכ"ל נירלט, והיום יו"ר בבית הספר אלג'אזאלי בכפר קאסם.

image
הייצור ב'לומוס' דורש עבודת דיוק ומוטוריקה עדינה ברמה גבוהה מאוד. תכונה זו הייתה ליתרון בפרויקט השיפוץ בבית הספר ביאליק וההקפדה על הדיוק בצביעה ובהרכבת האלמנטים העיצובים ניכרת בכל איזור בקומה המשופצת. מעבר לצבעים, שאר האלמנטים שנדרשו למטרת העיצוב, נאספו ונבנו על ידי העובדים. כך לדוגמה הובאו צמיגים, לוחות עץ, מקלדות מחשב ישנות ועוד.

ככל שחלפו הימים, התוצאות נראו בשטח וגברה ההתלהבות של העובדים ושל כל הגורמים בחברה המלווים אותם. ההתרגשות גברה כאשר גילו העובדים כי דליה שיתפה את עיריית יבנה בפרויקט. בעקבות כך, לקחה על עצמה הרשות את החלפת החלונות והמזגנים בכיתות וכן שיפוץ השירותים.

image
כך, בכוחות משותפים, צמחה לה קומה לתפארת. קומה המכבדת את ילדי ומורי בית הספר בסביבה הראויה להם. לאחרונה צוינה בחגיגיות חנוכת הקומה בנוכחות מנהלת ביה"ס דליה גבריאלי וצוות המורים,יו"רית ועד הפעולה דיתה ברוניצקי, יו"ר הנהגת ההורים, נציג העירייה, מנכ"ל וסמנכ"לי לומוס וכמובן קבוצת הייצור אשר בזכותה הצליח השיפוץ הרבה מעבר למה ששיערו בתחילה שניתן לעשות.

רונית שריג, סמנכ"לית משאבי אנוש בחברת "לומוס" סיפרה "אנו מאוד גאים ומתרגשים מהעניין ולאור ההצלחה… ממש בימים אלו כבר עובדים על שיפוץ ועיצוב מחדש של חדר הכלה שיוכל בקרוב לשמח ילדים נוספים בבית הספר. תודה לדליה גבריאלי, למירי שמילוביץ מבית הספר ועל ההזדמנות הנפלאה שקבלנו לתת ולקבל כל כך הרבה".

דליה גבריאלי מנהלת בית הספר מוסיפה: "חברת לומוס הגשימה לנו חלום, כשהפכה את המרחב למקום מזמין, מקום בו כל ילד ימצא פינה, מקום, פוף, שטיח ששם הוא ירגיש הכי נוח והכי נכון להמשיך להתקדם וללמוד, להיות יצירתי ולפתח את כישוריו, יכולותיו וחלומותיו".


תובנות בחינוך מודה לחברת "לומוס" על יצירת מקום ועל הגבהת התקרה עבור תלמידי בי"ס ביאליק יבנה.

שתפו את הפוסט

פוסטים נוספים

דילוג לתוכן