פועלים למען העתיד

שיתוף פעולה מיוחד בין תובנות בחינוך ובנק הפועלים הביא לאוויר העולם את תכנית STEM אשר מתמקדת בחיזוק מקצועות ליבה (מדעים, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה) על מנת לאפשר לתלמידים לקבל את התנאים הטובים ביותר להשתלבות מוצלחת בהשכלה גבוהה ורכישת מקצועות מובילים. התכנית השנה תהיה בסימן "דמות הבוגר והנחלת הכלים והמיומנויות הנדרשות להשתלבות מיטיבית בהשכלה גבוהה ותעסוקה" במטרה לעדכן את דמות הבוגר האדפטיבי שיודע לטפח ידע ומיומנויות להשתלבות בעולם רצוף תמורות, ושליטה במיומנויות המאה ה-21 – בוגר בעל יכולת ללמוד בכל מקום, בכל זמן, כל נושא ועם כל אחד.

התוכנית פועלת בבתי הספר ביאליק-רוגוזין, תל אביב בניהולו של ג'לאל טוחי, תיכון ראשית בנים, תל אביב בניהולו של ארז זדה, גמנסיית הרצוג בחולון בניהולו של אלדד קפיטולניק, ותיכון למדעים ולהנדסה אורט לוד בניהולה של שירין נטור חאפי.

בתיכון הרצוג חולון לדוגמה, התכנית חושפת את התלמידים לתהליכי יזמות, כאשר המורה מחבר ומתווך לתלמיד שותפים מתחומי ידע שונים ובכך מייצר תהליך למידה רלוונטי יותר עבורו. כוונת התכנית היא להוות בסיס לפיתוח תפיסה חינוכית רלוונטית וחדשנית בבית הספר שתתרחב עם הזמן ותפוך לחלק מהתרבות הבית ספרית. התלמידים מקבלים תגבור לימודי ל-5 יחידות מתמטיקה כדי להביא לעלייה בכמות הנרשמים ללימודי הנדסה ומדעים באקדמיה.

את התגבור נותנים חיילים וחיילות מיחידת העילית של חיל המודיעין תכנית 81 על 1, והתלמידים שלנו מלאי הכרת תודה. אמרה אחת התלמידות בתכנית "החייל שלי הוא כמו אח בוגר וחבר. החייל הוא ההשראה והמודל שלי". עוד הוסיפה, "בשיעורים עם החיילת לומדים לא רק מתמטיקה, אלא גם על החיים והצבא. הייתי רוצה לשרת ביחידת המודיעין, זה אפשרי משום שהחיילת לימדה אותי לא להתייאש, ולא להרים ידיים".

בתיכון ערבי אורט לוד, נפתחו מגמות מדעיות בשנים האחרונות לתלמידים וביניהן מגמת פיזיקה, זאת על מנת לתת מענה לתלמידים חזקים ואף למשוך אוכלוסייה חזקה לבית הספר. ״פיזיקה היום תחום הכרחי ותנאי סף לקבלה לתארים מדעים מתקדמים שמאפשרים השתלבות בשוק העבודה האיכותי.

הלימודים מאפשרים לנו ללמוד מהטובים ביותר, להתנסות, לדעת ולהבין. כל פעם שאני מסיימת מפגש, אני מרגישה שאני יכולה להיות הכי טובה״ – הדאיה אלג׳מל תלמידת יא׳. תוכנית זו מתפרסת על פני 3 שנים ומאפשרת לתלמידי אורט לוד לסיים את לימודיהם עם תעודת בגרות איכותית הכוללת מקצועות מדעיים ו-5 יחידות מתמטיקה, מה שפותח בפניהם מנעד רחב של פקולטות יוקרתיות באקדמיה.

התכנית מתקיימת בשיתוף בנק הפועלים Bank Hapoalim התומך בתכנית שתבטיח לנוער בתי הספר שליטה במקצועות הליבה והכנה התלמידים לעתיד מוצלח יותר בתחומים אלו. אין לנו ספק כי שיתוף הפעולה החשוב הזה ימשיך לצמוח ולפרוח!

שתפו את הפוסט

פוסטים נוספים

דילוג לתוכן