פינת היו"ר עם תמר בירם

פינה חדשה בחדשות תובנות בחינוך – פינת היו"ר, בה נכיר את הדמויות הנפלאות מאחורי יו"ר ועדי הפעולה. והפעם תמר בירם, יושבת ראש ועד הפעולה בבית הספר 'יערת העמק' במגדל העמק. תמר, לשעבר סמנכ"לית בקבוצת הפרסום 'מקאן-אריקסון', נחשפה אל בית הספר 'יערת העמק' לפני למעלה מחמש שנים, במסגרת תפקידה כראש תחום תנועות נוער בתובנות בחינוך, אליו הגיעה מתוך חזון לאפשר לתלמידי בתי הספר בהם פועלת תובנות בחינוך לחוות חוויות ערכיות ומעצימות של תנועות נוער. תמר יזמה שיתוף פעולה יוצא דופן בין תובנות בחינוך, עיריית מגדל העמק ותנועת הנוער האיחוד החקלאי אשר הביא לייסודה של קומונת שנת שירות במגדל העמק, אשר כללה פעילות בוקר בבתי הספר של תובנות בחינוך לצד פעילויות ערב במועדוניות של מחלקת הרווחה ובקהילה ובימים אלו ממש מוקם סניף של תנועת האיחוד החקלאי במגדל העמק!

לפני כשלוש שנים קיבלה תמר על עצמה את תפקיד יושבת ראש ועד הפעולה של יערת העמק, בית ספר המתאפיין באווירה משפחתית מיוחדת ומנוהל ע"י אילן יצחקי, אשר תמר מספרת עליו בהערכה רבה ששבה את ליבי בהתנהלותו ובהחלטות שקיבל בהקשר לניהול הנושאים החברתיים בבית הספר. אחת המשימות הראשונות שתמר לקחה על עצמה עם כניסתה לתפקיד הייתה הרחבת בסיס המתנדבים בבית הספר ולשם כך פעלה מול מפעלים וחברות הממוקמות במגדל העמק – מגפת הקורונה אומנם בלמה זמנית את התנופה אך כיום תמר מספרת בגאווה רבה כי ישנה תנופה גדולה בגיוס המתנדבים! תמר מביאה עמה לתפקיד חזון רב וחלומות גדולים, אשר חלקם כבר הופכים למציאות, כדוגמת ייסוד סניף תנועת הנוער האיחוד החקלאי וחלומות שכאשר יתגשמו יקדמו את בית הספר מעלה מעלה בצורה מטאורית, כמו הקמת 'חדר מייקרים' שיהווה מתחם למידה משוכלל ומתקדם עם ציוד מתקדם כגון מדפסת תלת מימד, מכונות CNC ועוד.

זהו אמנם חלום אשר דורש תקציב גבוה מאוד, אך הצעדים הראשונים להגשמתו כבר נראים קרובים מתמיד! הטיפ של תמר ליו"ר חדש הנכנס לתפקיד – "לפני הכניסה לתפקיד כדאי לבחון את הכימיה האישית בין מנהל בית הספר והמתנדב. עשייה משותפת פורייה מתחילה בחברות ובהערכה הדדית". תודה לך תמר על כל ההשקעה, ההתמדה והמסירות הרבה אשר דוחפת את בית הספר מעלה מעלה!

רוצה להיות יושב ראש באחד מבתי הספר שנכללים בתובנות בחינוך? צור/צרי קשר במייל חוזר ונשמח לתת את כל הפרטים.

שתפו את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

פוסטים נוספים

דילוג לתוכן