קיץ של צמיחה

הפעילות של 'תובנות בחינוך' ממשיכה לגדול ולצמוח ואנו שמחים לבשר כי 4 בתי ספר יסודיים, מתוכם 3 המשתייכים לאשכול מישרים, הצטרפו למשפחת תובנות: 
בית ספר ג'אבור ג'אבור – שפרעם, בניהולה של  אימאן אעמר חלאחלה.בית ספר איתמר בן אבי – תל-אביב, בניהולה של ענת יצחקי.בית ספר הרצל – קרית גת, בניהולה של תמי רויזמן.
בתי הספר שוכנים בלב שכונות המתמודדים לא אחת עם מציאות חיים מורכבת ואוכלוסיית הלומדים בהם הינה רב תרבותית .
לפני מספר שבועות החלה "תובנות בחינוך" לפעול בבית ספר יסודי נוסף, חמ"ד "אביר יעקב", בניהולו של מר שי עובדיה. מר שי עובדיה, איש חינוך ותיק ויזם פדגוגי השואף לפתח ולהעשיר את עולמם של התלמידים, תוך שילוב חדשנות, יזמות חינוכית וכלים טכנולוגים לעולם המחר. מירה מיטל, לשבר המנהלת הפדגוגית של "עמותת תובנות בחינוך ", וכיום מתנדבת בעמותה, תלווה ותסייע למנהל בית הספר ולצוות בעשייה הפדגוגית של בית הספר ובתמיכה ביישום של המודל ההוליסטי למהפך בית ספרי. כבר בשנת הלימודים הקרובה ישולבו תכניות להתרחבות המהפכה החינוכית ב"אבירים – בית חינוך למצוינות וערכים" בתחומי היזמות הפדגוגית, האקולוגית , ההייטקיסטית והגסטרונומית. יונהגו יום לימודים ארוך, לימוד בכיתות קטנות, יחס אישי ומתן מענים אישיים ומשפחתיים, חוגים ותוכניות העצמה. המודל מבוסס על תכנית עבודה מעמיקה שמטרתה לתת מענה הוליסטי שלם לילדים, למשפחותיהם ולקהילה. התרחבות זו לא הייתה מתאפשרת ללא סיפור המהפך מעורר ההשראה בבית ספר "ביאליק לטבע" בהובלתם של המנהלת  דליה גבריאלי ,הצוות החינוכי, הנהגת ההורים שביחד עם הקהילה ויו"ר ועד הפעולה דיתה ברוניצקי, הפכו את העשייה החינוכית לפורצת דרך עד לקבלת "פרס איכות ומצוינות בחינוך – פרס חינוך מחוזי לשנת תשע"ט ". תודה לראש העיר יבנה מר צבי גוב-ארי, על מנהיגותו ותרומתו לחיזוק תחום החינוך בעיר, על כך שבחר להרחיב את השותפות עם "תובנות בחינוך". שותפות המבוססת למודל על אמון, ושיתוף פעולה בין עיריית יבנה, משרד החינוך, "תובנות בחינוך" והקהילה.
בעת הזו אנו נמצאים בתהליך משותף ואינטנסיבי של הכרות ומיפוי הצרכים היחודיים של כל אחד מארבע בתי הספר הללו. יחד עם מנהלות בתי הספר והצוותים החינוכיים נבנה תוכניות עבודה הוליסטיות רב שנתיות שיסייעו למצב את בתי הספר כמגדלור חינוכי – חברתי – ערכי עבור התלמידים ומשפחותיהם.
מאחלים לכולכם הצלחה במסע המשותף.שנת לימודים פוריה ובריאה לכל.

שתפו את הפוסט

פוסטים נוספים

דילוג לתוכן