תכנית הניהול של חברת "אינטל" בשיתוף מנהלי בתי-הספר

חברת "אינטל" שותפה של תובנות בחינוך מזה זמן רב ופועלת בהתנדבות מלאה בכמה שיתופי פעולה, כמו תכנית העצמת והצמחת מנהלים כמנהיגים חינוכיים וחברתיים. מדובר בפיתוח תכנית למנהלי בתי ספר מאשכול צפון ומרכז שנבעה מתוך יוזמה של דדי פרלמוטר, חבר הועד המנהל של "תובנות בחינוך", וחיה פרלמוטר, מנהלת אשכול צפון ב"תובנות בחינוך". קארין אייבשיץ-סגל, מנהלת מרכזי הפיתוח של "אינטל" בישראל ואלונה אייל-פריד, סמנכ"לית משאבי אנוש של "אינטל" שהביעו עניין רב בפיתוח של תכנית חדשנית זו.

מטרת התכנית לחשוף בפני המנהלים פרקטיקות ניהוליות מיטביות מהעולם העסקי וקידום למידת עמיתים ושיח פתוח בנושא הובלת שינוי. מנהלי בתי הספר נפגשים עם מנהלות מ"אינטל" אשר מציגות היבטים שונים של ניהול בעידן של שינויים ובתקופה של משבר, לדוגמה: ניהול במצב של אי ודאות, חוסן ניהולי, חיזוק תחושת השייכות לארגון, העצמת צוות, הנעת צוות מוביל להתמודדות עם מציאות מורכבת, משבר כהזדמנות לבצע שינויים ועוד.

המנהלים שיתפו במהלך המפגשים באתגרים ניהוליים אותם הם חווים בתקופת משבר הקורונה, ביניהם, בריאות הנפש של התלמידים והמורים, הענקת חוסן למורים, הענקת מוטיבציה ואנרגיות בלמידה מרחוק. המנהלים הציפו את צרכיהם מהתכנית כמו קבלת כלים פרקטיים להתמודדות עם ניהול משברים וניהול באי ודאות עם מציאות מורכבת, חשיפה למערכות ניהול חדשות, שיתוף וידע נוסף בהובלת צוותים במציאות משתנה. המנהלים גם שיתפו בהזדמנויות שזיהו, כמו כלים שקיבלו מהמציאות החדשה ויישומם בשגרה של לימודים מקרוב, חלק מהמורים טוענים כי בעקבות הקורונה, גילו בעצמם חוזקות, ומובילים למידה מרחוק.

התכנית כוללת מפגשים בהנחייתם של פרופ' שלמה מי טל, מהפקולטה להנדסת תעשייה וניהול בטכניון, עמית מחקר בכיר במוסד נאמן בטכניון ומומחה בתחום החדשנות בעל שם עולמי וד"ר, שרונה מי טל, פסיכולוגית חינוכית בכירה, ששימשה כסגנית פסיכולוגית מחוזית בשפ"י במחוז צפון. מפגשים אלה מתמקדים בעיבוד הסדנאות בהובלת המרצות מ"אינטל" ובבחינת אופן הטמעת הפרקטיקות של העולם העסקי בשדה החינוכי.

שתפו את הפוסט

פוסטים נוספים

דילוג לתוכן