תפיסת חינוך חדשה בביה"ס שז"ר

הצורך במרכז למידה מרחוק התעורר בתקופת הקורונה כדי לתת מענים שונים לקולגות בבתי הספר להרחבת הידע בשימוש בכלים טכנולוגיים שונים בהוראה ובלמידה. חזון המל"מ שלנו הוא פיתוח מקצועי של מורי בית הספר לקידום ההוראה האיכותית, ופיתוח עולם ערכי חינוכי של המורה והתלמיד, תוך הנעת תהליכים אישיים ובין אישיים בשילוב כלים מתוקשבים.

ביזמת רינה כהן, המנהלת הפדגוגית של אשכול בת ים בתובנות בחינוך, נערך לילה לבן ללמידה של כלים טכנולוגיים ראשוניים. גחלת הלילה הלבן הדליקה את הרעיון להקים מרכז אותו מנחים המורים המלמדים בשז"ר בתחומי דעת שונים, נבחרו מורים בעלי תשוקה לחדשנות דיגיטלית, בעלי ידע טכנולוגי ורצון להוביל את בית הספר ללמידה היברידית. מל"מ – קהילות מורים לומדות ומתמקצעות טכנולוגית, שמייצרות שיתופי פעולה קולגיאליים. המרכז איפשר חווית יצירה, למידת עמיתים, שותפות בחשיבה יזמית ויישומם לקידום ערכים.

מנחי המל"מ העבירו השתלמויות במגוון כלים טכנולוגיים שמאפשרות למורים לבחור את הכלים הטכנולוגיים המועדפים עליהם ואת שעת ההשתלמות הרצויה. המנחים-מורים יצרו מרחבים פיזיטליים המעוררים שיח מקצועי והתבוננות על מגוון תהליכי למידה טכנולוגיים. תוצרי העבודה האישיים והקבוצתיים נחלו הצלחה מרובה.

image
המל"מ זימן פלטפורמה להעמקה, להתבוננות על עבודת המורים בפרקטיקות עבודה מגוונות וחדשניות, ליצירת שיח חדשני על תפקיד המורה-המנחה, שיח מאפשר ומפתח את תפקודי הלומד הדיגטלי זה, שבוחר את המשימות שיקדמו את הלמידה שלו.

זוהי הזדמנות להודות לחברי המל"מ על שיתוף הפעולה:
ציפי דגן סגנית מנהלת ורכזת פדגוגית | יבגני פרחוב רכז תקשוב ומורה למתמטיקה | אלמוג דימנט מורה להיסטוריה | סיון פינצ'וק מורה לביולוגיה ולביוטכנולוגיה | יוסי טייב רכז מתנדבים ומורה למתמטיקה

שתפו את הפוסט

פוסטים נוספים

דילוג לתוכן